Pytania i odpowiedzi

Czy można przeprowadzić odpluskwianie w jednym pomieszczeniu?

Jest to możliwe, jednak nie zalecamy takiego działania. Pluskwy bardzo łatwo roznieść po całym domu, więc przeprowadzenie odpluskwiania powinno odbywać się w całym mieszkaniu, aby problem nie nawrócił.

Czy materac, w którym zalęgły się pluskwy, trzeba wyrzucić?

Nie. Stosujemy nowoczesne metody zwalczania pluskwy, dzięki którym materac będzie się nadawał do dalszego użytku.

Czy po odpluskwianiu można wyprać dywany?

Zalecamy odczekanie kilku tygodni przed praniem wykładzin i dywanów. Dzięki temu wszystkie pluskwy zginą i będzie można pozbyć się martwych insektów.

Czy zmiana mieszkania wystarczy, by pozbyć się pluskiew?

Zdecydowanie nie. W większości przypadków pluskwy przenosimy do nowego mieszkania, jednak zauważamy to po kilku tygodniach, gdy zdążą się rozmnożyć. Zalecamy więc w razie przeprowadzki od razu zadbać o dezynsekcję nowego mieszkania.

Czy dezynsekcja jest bezpieczna dla dzieci i zwierząt?

Jest to uzależnione od metody dezynsekcji. W przypadkach, kiedy mamy do czynienia z silnymi środkami biobójczymi, udzielamy odpowiednich zaleceń, przez jaki okres czasu należy wyłączyć dane pomieszczenie z użytku, zanim przebywanie w nim będzie w pełni bezpieczne.

Ile kosztuje dezynsekcja?

Zapraszamy do zapoznania się z orientacyjnym cennikiem dostępnym na naszej stronie. Ostateczna wycena jest jednak ustalana po obejrzeniu miejsca, w którym będzie przeprowadzana dezynsekcja.

Czy można u was kupić same środki do dezynsekcji?

Nie prowadzimy sprzedaży tych środków, ponieważ w nieodpowiednich rękach są one niebezpieczne. Większość wymaga też użycia specjalistycznych urządzeń, które podają substancje chemiczne we właściwej formie.

Czy po przeprowadzeniu dezynsekcji w mieszkaniu będzie panował specyficzny zapach środków chemicznych?

Zapach może unosić się do kilku godzin po przeprowadzonej dezynsekcji, jednak bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze, więc po dezynsekcji dbamy o wietrzenie mieszkania i upewniamy się, że w powietrzu nie unoszą się żadne szkodliwe substancje.

Jakie metody dezynsekcji stosujecie?

Stosujemy szeroki zakres metod w zależności od rodzaju insekta oraz miejsca, w którym pracujemy. Rodzaj metody wybierany jest w zależności od wielkości populacji i miejsca występowania.

Czy środki chemiczne używane podczas dezynsekcji niszczą meble?

Nie. Korzystamy z metod, które nie wpływają na otoczenie – nie ma więc obaw o uszkodzenie mebli, dywanów czy podłogi.