Dezynfekcja

 

Dezynfekcja jest zabiegiem przeprowadzanym w celu zniszczenia drobnoustrojów, grzybów, bakterii i wirusów znajdujących się na przedmiotach i powierzchniach użytkowych. W zależności od zlecenia, wybierana jest metoda chemiczna (wykorzystanie alkoholi, związków fenolowych, kwasów, utleniaczy, soli amoniowych itp.) lub fizyczna (promieniowanie lub para wodna). W przypadku dezynfekcji metodą promieniowania, drobnoustroje traktowane są promieniem UV o długości fali 256 nm. Z kolei dezynfekcja z użyciem pary wodnej polega na podaniu jej w temperaturze ok. 100 °C na odkażany przedmiot.
Zabiegowi dezynfekcji mogą zostać poddane między innymi:

  • Pomieszczenia, w których doszło do zgonu,
  • Sprzęt gastronomiczny,
  • Produkty spożywcze,
  • Gabinety medyczne,
  • Pomieszczenia z klimatyzacją (zagrzybione),
  • Wnętrza pojazdów.

 

ZGŁOŚ SIĘ DO NAS JUŻ DZIŚ!

Oferujemy kilka usług, aby chronić Twój dom przed szkodnikami. Czerpiąc z wieloletnich doświadczeń w zwalczaniu szkodników, szczególną uwagę zwracamy na strukturę każdego budynku.


W przypadku sprzedawców detalicznych kontrola szkodników ma zasadnicze znaczenie dla ochrony zarówno nieruchomości, jak i towarów, a także zdrowia pracowników i klientów.

Problemy z szkodnikami są nie tylko uciążliwe dla restauracji i kuchni handlowych, mogą niszczyć firmy i stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia ludzi

Przy stałym natężeniu ruchu magazyny i fabryki są szczególnie wrażliwe na problemy związane ze szkodnikami

SPRAWDŹ NAS JUŻ DZIŚ!